ŠOLSKO LETO 2019/2020

Zmagali smo na Natečaju ob Vseslovenskem dnevu habitata v kategoriji 2. triada

Razredničarki šestih razredov, Tanja Kogoj in Diana Rutar, sva se odločili za prijavo na Natečaj ob Vseslovenskem dnevu habitata. Naloga je bila, da učenci v svojem okolju prepoznajo posebne elemente naravne krajine, ki sooblikujejo javni prostor. Odločili smo se, da predstavimo vodno okolje – Koseški bajer in ga povežemo z našim novim umetnim habitatom – Urbanim ribnikom, ki od oktobra krasi našo šolsko avlo. Gre za medpredmetno povezovanje, saj smo skozi učenje naravoslovje, spoznavanje živih bitij in narave izdelali likovni izdelek, ki ga je komisija prepoznala kot najboljšega v kategoriji.

Za nagrado bomo v ponedeljek, 11. 11. 2019 imeli voden ogled naše prestolnice in obisk Predsedniške palače.

Jaka Kogovšek osvojil 2. mesto na Ljubljanskem maratonu

V soboto, 26. 10. 2019, so se učenci OŠ Dravlje udeležili 24. Ljubljanskega maratona za osnovne šole, na katerem je Jaka KOGOVŠEK osvojil 2. mesto.

Čestitke vsem učencem!

Jesenski občinski kros

Jaka KOGOVŠEK – 2. mesto

Atletsko tekmovanje VAŠP in MAŠP

V torek, 1. 10. 2019, je na atletskem stadionu Športnega parka Ljubljana potekalo atletsko šolsko tekmovanje VAŠP in MAŠP.

Rezultati:

• Gašper Korošec – 1. mesto – skok v višino
  • Marko Trobiš – 2. mesto – tek 600 m
  • Nika Vodušek Kržišnik – 3. mesto – tek na 60 metrov
  • Jaka Kogovšek – 2. mesto – skok v višino

Čestitamo!

Državno prvenstvo slovenskih osnovnih šol v plavanju

7. mesto – Laura VRHOVAC, 8. A

David Judež iz 4. b prejel nagrado Cici nabiralnika za umetnijo meseca

Septembrski Cici nabiralnik in Umetnija meseca

Davidu čestitamo za čudoviti Čudežni gozd in prejeto knjižno nagrado.

V Cici nabiralnik sta bili poslani še umetniji Binele Bejzaroske in Pippe Knafelc, Davidovih sošolk.

Pohvala vsem za trud in vztrajnost.

Vesna Farkaš