Skoči na glavno vsebino

USPEHI V ŠOLSKIH DEJAVNOSTIH

ŠOLSKO LETO 2022/2023

Njegoš Širaiy uspešen na področnem tekmovanju v športnem plezanju za osnovne šole

Njegoš Širaiy je na tekmi področnega prvenstva v športnem plezanju za osnovne šole zahodne regije, v kategoriji učencev brez licence letnik 2011-12, osvojil 5. mesto.

Čestitamo!

ODBOJKA NA MIVKI

Ekipa učencev 7. razredov v odbojki na mivki zasedla 5. mesto. Čestitamo!

OBČINSKO PRVENSTVO V ATLETSKEM TROBOJU

V četrtek 8. junija je na atletskem stadionu v Šiški potekalo občinsko prvenstvo v atletskem troboju za letnike 2012 in mlajše. Udeležili so se ga tudi naši najboljši petošolci. Tekmovali so v metu vortexa, teku na 60m in in skoku v daljino. Najboljše uvrstitve so dosegli Liam Đurič, ki je za stotinko sekunde zgrešil stopničke v teku na 60m in osvojil 4. mesto, v skoku v daljino je bil 6., v skupnem seštevku treh disciplin pa je osvojil odlično 7. mesto. Božič Damjan je osvojil 6. mesto v teku na 60m, Lučka Kobal pa prav tako 6. mesto v skoku v daljino.

Čestitke vsem tekmovalcem za uspešne nastope!

Ana Bukarica državna prvakinja v skoku v višino

V sredo 7. junija je v Slovenski Bistrici potekalo Državno prvenstvo v atletiki. Najboljši učenci in učenke iz občinskih tekmovanj so se pomerili v različnih disciplinah. Z naše šole se je na prvenstvo uvrstila Ana Bukarica iz 8. A razreda. V svoji disciplini skoku v višino, je Ana skočila osebni rekord 156 cm in premagala vso konkurenco.

Čestitke Ani za osvojeni naslov državne prvakinje!

DRŽAVNO TEKMOVANJE ” KAJ VEŠ O PROMETU”

Jan Mušič je v soboto 27. 5. 2023. Zastopal Občino Ljubljana, še s tremi tekmovalci iz občinskega tekmovanja, na državnem tekmovanju v Novi Gorici. Zasedel je odlično 15. mesto – zlato sredino.
Iskrene čestitke za njegov uspeh ter ves njegov trud, prizadevno sodelovanje na pripravah in tekmovanjih!

TEKMOVANJE ” KAJ VEŠ O PROMETU”

Na šolskem tekmovanju so sodelovali: Jan Mušič, Jakob Pečnik, Gašper Kumer, Jaka Kastelic, France Rajh, Nik Polajner, Val Dremelj.
Na regijsko tekmovanje so se uvrstili: Jan Mušič, Jakob Pečnik, Gašper Kumer in France Rajh.
Državno tekmovanje: Jan Mušič
24. občinsko tekmovanje se je odvijalo 24. 5. 2023 na OŠ n.h. Maksa Pečarja, Črnuška c. 9 pod pokroviteljstvom Mestne občine Ljubljana. Na tekmovanju za učence s kolesi tekmujejo v spretnostni vožnji na poligonu, v testiranju o cestno prometnih predpisih za kolesarje ter ocenjevalni vožnji na prometnih površinah. Tekmujejo posamično in ekipno.
Naši štirje tekmovalci so bili odlični. Jan Mušič je postal občinski prvak z osvojenim 1. mesto. Ekipno pa sta s Francetom Rajhom zasegla 3. mesto.
V soboto 27. 5. 2023 bo Jan Mušič tekmoval na državnem tekmovanju v Novi Gorici. Stiskajmo pesti zanj.

Odprto prvenstvo Ljubljane v sledenju črti

Tekmovanje je bilo v četrtek, 6. aprila 2023 ob 15.00 uri na OŠ N.H. Maksa Pečarja.

Vsak robotek je imel dve vožnji. Štel je boljši čas.

Izmed 14. ekip so bile naše štiri ekipe uvrščene na 3., 4., 5. in 6. mesto.

Sodelovali so: Lana Jaš, Luka Ribaljčenko, Jan Mušič, Lovro Pavlica, Jakob Pečnik, Nik Behrič in Vid Polajner. Pomagal je še Erik Kobe.

Čestitke prav vsem!

Odprto prvenstvo Ljubljane v Lego sumobotu

Izmed 25. ekip sta bili dve ekipi OŠ Dravlje uvrščeni na 5. in 3. mesto v svoji skupini.

Sodelujoči so pokazali, da je ekipa močna z močnim timskim delom. Poleg znanja so pokazali veliko mero sodelovanja in kako je pomembno, da izkoristiš močna področje vsakega posameznika.

Sodelovali so: Lana Jaš, Luka Ribaljčenko, Jan Mušič, Jakob Pečnik, Nik Behrič in Vid Polajner. Pomagali so še Erik Kobe, Anej Jurčević in Lovro Pavlica.

Aleks Gajanović uspešen v streljanju

Aleks Gajanović je na finalnem državnem tekmovanju osnovnih šol, v streljanju dosegel 16. mesto.

Čestitamo!

Aleks Gajanovič uspešen v stretljanju z zračno puško.

Aleks Gajanovič je na regijskem tekmovanju OŠ v streljanju s serijsko zračno puško osvojil 4. mesto.

ČESTITAMO!

ŠOLSKO LETO 2021/2022

Priznanja na mednarodnem natečaju Kraj, tukaj in zdaj 2022

Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina že 25 let prireja likovni natečaj, ki so se ga udeležili tudi naši učenci. Strokovna komisija je pregledala 1254 likovnih del iz sedmih držav in podelila priznanje Lani Jaš iz 7. b in Mateu Brezarič iz 5. a razreda.

Čestitamo!

Tanja Kogoj

Mateo Brezarič   Lana Jaš

SREBRNO PRIZNANJE NA 26. MEDNARODNEM LIKOVNEM EX-TEMPORU

4. maja 2022 smo se udeležili likovne kolonije v Moravčah, kjer sodelujemo že vrsto let. Likovna kolonija je v organizaciji OŠ Jurija Vege Moravče. Sodelovalo je preko 120 otrok in mentorjev iz 30 slovenskih šol in 14 šol iz tujine (Latvije, Poljske, Črne Gore, Makedonije, Srbije, Bolgarije in Švedske). Umetniki iz naše šole so bili učenci 8.b razreda: Meta Furar, Tijana Mitrović in Klemen Hari, ki mu je komisija dodelila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke.

Tanja Kogoj

Uradne fotografije, intervjuji in ostali vtisi so objavljeni na spletni strani OŠ Jurija Vege Moravče. Razstava, prireditev in podelitev priznanj bo na gradu Tuštanj zraven Moravč konec 24. maja 2022

Emma, Lana in Miha uspešni na tekmovanju “Zdrav dih za navdih”

Naša šola je tudi letos sodelovala na tekmovanju “Zdrav dih za navdih”. Tema letošnjega tekmovanja je bila ‘Čas spopadanja z nalezljivo boleznijo – čas korone’.

Miha Potočar iz 9. a je za svoj izdelek prejel zlato, Emma Kodelja in Lana Toškan Tovornik iz 6. a pa bronasto priznanje. Podelitev priznanj je potekala 7. 5. 2022 na Debelem rtiču.

Čestitke učencem 🙂

Mentorica Diana Rutar

Zmagovalno likovno delo

Na mednarodnem likovnem natečaju osnovne šole Marije Vere je naša šestošolka Eva Bergant Šajnović dosegla 1. mesto. Letošnja tema natečaja je Pokrajina. S svojim likovnim delom je prepričala komisijo in prejela zlato priznanje.

Evi čestitamo za dosežek, obenem pa želimo še veliko ustvarjalnih likovnih trenutkov.

Tanja Kogoj

ŠOLSKO LETO 2020/2021

ŠOLSKO LETO 2019/2020

Področno tekmovanje v veleslalomu v Kranjski gori

V četrtek, 5. 3. 2020 je v Kranjski Gori potekalo področno tekmovanje v veleslalomu za osnovnošolce. Udeležilo se ga je 9 učencev OŠ Dravlje. Učence 9. A razreda – Amon Boštjančič je osvojil prvo mesto in se tako uvrstil na državno tekmovanje.

Čestitamo!

Prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v dvoranski atletiki

V četrtek, 16. 1. 2020 je potekalo prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v dvoranski atletiki.

Učenec Tian Kujović iz 9. A razreda je zasedel 2. mesto v teku na 60 m.

Čestitamo.

Zmagali smo na Natečaju ob Vseslovenskem dnevu habitata v kategoriji 2. triada

Razredničarki šestih razredov, Tanja Kogoj in Diana Rutar, sva se odločili za prijavo na Natečaj ob Vseslovenskem dnevu habitata. Naloga je bila, da učenci v svojem okolju prepoznajo posebne elemente naravne krajine, ki sooblikujejo javni prostor. Odločili smo se, da predstavimo vodno okolje – Koseški bajer in ga povežemo z našim novim umetnim habitatom – Urbanim ribnikom, ki od oktobra krasi našo šolsko avlo. Gre za medpredmetno povezovanje, saj smo skozi učenje naravoslovje, spoznavanje živih bitij in narave izdelali likovni izdelek, ki ga je komisija prepoznala kot najboljšega v kategoriji.

Za nagrado bomo v ponedeljek, 11. 11. 2019 imeli voden ogled naše prestolnice in obisk Predsedniške palače.

Učenci 6. razredov na sprejemu pri predsedniku države

Jaka Kogovšek osvojil 2. mesto na Ljubljanskem maratonu

V soboto, 26. 10. 2019, so se učenci OŠ Dravlje udeležili 24. Ljubljanskega maratona za osnovne šole, na katerem je Jaka KOGOVŠEK osvojil 2. mesto.

Čestitke vsem učencem!

Jesenski občinski kros

Jaka KOGOVŠEK – 2. mesto

Atletsko tekmovanje VAŠP in MAŠP

V torek, 1. 10. 2019, je na atletskem stadionu Športnega parka Ljubljana potekalo atletsko šolsko tekmovanje VAŠP in MAŠP.