DROBTINICA – projekt Rdečega križa

DROBTINICA

Projekt Rdečega križa

Vodja projekta: Jasna ROZMAN

V okviru gospodinjstva 6. in 5.  razredov smo sodelovali v projektu RKS-OZ Ljubljana Drobtinica  2019 ob letošnjem svetovnem dnevu hrane (16. 10. 2019) in mednarodnem dnevu boja priti revščini (17. 10. 2019).

Drobtinica je  medgeneracijski projekt, s katerim osnovnošolske otroke spodbujamo k skrbi za starejše, ozaveščanju o pomenu solidarnosti, humanosti ter trajnostnem delovanju za zdravo in čisto okolje.

Z učenci smo z akrilnimi barvami porisali bombažne vrečke, ki so okolju prijazne in za večkratno uporabo. Opremili smo jih tudi z logotipom šole. Tako bodo bombažne vrečke postale vrečke s sporočilom, ki jih bodo prostovoljci Krajevnih organizacij RK v mesecu decembru razdelili starejšim osebam, ki živijo sami doma ali v domovih za starejše.

Izdelke smo predali RKS-OZ Ljubljana gospodu Alojziju Grubelniku.